Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Големото враќање на Натали Портман: фантастични стајлинзи и иконски фустан што остава без здив…

По осум години, Натали Портман се врати на Boulevard de la Croisette.На сцената за филмскиот фестивал во Кан се појави со дури четири фантастични стајлинзи.

Натали е нешто како неофицијална кралица на овогодинешниот филмски фестивал што се одржува на француската ривиера.За време на викендот, американската актерка воодушеви во три различни и веќе незаборавни изгледи на Dior: на премиерите на нејзините нови филмови се појави на црвениот тепих во два бескомпромисно гламурозни фустани. Сепак, на фотосесијата на конференцијата за филмот„Мај Декември“, новиот филм на Тод Хејнс – во кој таа глуми заедно со Џулијан Мур и Чарлс Мелтон -го покажа својот шик и елегантен стајлинг во црвено. Тоа беше враќање во стил за оскаровката актерка. Всушност, таа не е видена во Кан од 2015 година.


Натали го започна своето модно враќање во Кан со својот прв фустан на Dior, кој го носеше на фестивалите во палатата за презентацијата на филмот на Џонатан Глејзер, „Зона на интерес“. Актерката со гламурозен избор го истакна статусот на филмска икона, појавувајќи се во фустан од колекцијата есен 2017. Сепак, за разлика од оригиналот, нејзиниот фустан беше без прерамки и со додаток на контрастен, тенок ремен на половината.Неверојатната морнарско сина креација добива посветли нијанси кон дното, додека не добие ладен сребрен тон. Благодарение на овој ефект, дизајнот изгледа како ода на ѕвезденото небо. За тој ефект придонесоа светките детали на елечето и здолништето, како и светките кои даваа дополнителна доза на сјај. Заедно со гламурозниот фустан, Натали избра и раскошен накит од Chopard.

Фустан направен само за Натали
Но, вистинскиот момент на модниот камбек беше фустанот што Натали Портман го носеше на црвениот тепих за премиерата на филмот „Мај декември“ во кој ја игра главната улога, актерката Елизабет. Иконскиот дизајн е фустан од колекцијата Висока мода на Dior есен/зима 1949 година што Марија Грација Чиури го редизајнираше специјално за неа. Натали Портман повторно го комплетираше изгледот со накитот Chopard и штиклите од Jimmy Choo Max.Во 1949 година, фустаните наречени „Venus“ и „Juno“ (или „Hera“) беа меѓу најпосакуваните дизајни на Кристијан Диор. Фустанот ‘Juno’ се карактеризира со впечатливо здолниште направено од засенчени ливчиња кои потсетуваат на апстрактни пердуви од паун – како еден вид асоцијација со птиците поврзани со кралицата на олимписките богови.

Во црвено од глава до пети
По двата прекрасни и впечатливи фустани на Dior, Натали се облече во црвено од глава до пети за фотосесија по повод конференцијата за филмот „Мај декември“ и повторно беше во центарот на вниманието. Таа носеше црвен мини фустан со соодветно сако на Dior, а сè заокружи со „Minny“ потпетици дизајнирани од Jimmy Choo.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement