Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ги освои купувачите околу светот: Поради IT девојките на денешницата сега сите сакаат да го имаат овој ексцентричен накит

Благодарение на познатите трендсетери, одредени трендови успеваат да станат хит преку ноќ. Најновиот, судејќи според неделниот извештај на модниот пребарувач Lyst, се однесува на ефективен накит изработен од смола.

Гледан на прстите на денешните девојки како сестрите Хадид и ѕвездите како Дуа Липа и Мајли Сајрус, прстените направени од епокси смола успеаја да ги заинтересираат модните купувачи ширум светот.

Според Лист, пребарувањата за овој ефектен накит се зголемија за 28 проценти во текот на минатиот месец, а термините како „гломазна“ и „oversized“ се едни од најпопуларните клучни зборови.

На сличен начин, клучниот збор „шарени“, кој се однесува на модели на прстени од смола, бележи пораст од 19% на пребарувањата од почетокот на месецот со најбараните бои како неон-зелена, розова и жолта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Закотвен во бетонскиот океан Хонг Конг, трговскиот центар Whampoa има невообичаена глетка што го рефлектира поморското наследство на градот, но исто така овозможува и...

Four Seasons

Маурициус има една необична коинциденција, а тоа е дека една од неговите најпознати туристички атракции е прилично слична на нејзиното знаме. Имено, знамето на...

Green Tea

Глобалниот тренд на фототерапија се појави пред неколку години. Селфито со футуристички маски кои испуштаат црвено, сино или зелено светло беа објавени од главните...

Cotton Club

Ниту една жена не може да одолее на овој моден додаток! „Headband“ венчиња како оние што ги прослави Блер во серијата „Gossip Girl“ се враќаат на модната сцена....

Advertisement