Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Време Е: Заменете Ги Сандалите Со Стилски Чизми Кои Совршено Се Вклопуваат Со Секоја Облека

Вклучете ги во вашите лесни облеки, како ИТ девојките, за целосна доминација оваа есен.

Иако можеби сè уште ги фаќате последните зраци на летното сонце, модните девојки размислуваат многу за есента.

Познатите дами ги прифатија трендовите на оваа сезона, почнувајќи со обувки. Носеле чизми од сите должини – до глуждот и над коленото, рамни или со потпетица, комбинирајќи ги со винтиџ и „new-season“ облека.

Бела Хадид покажа како се носи мини ретро фустанот на брендот Comme des Garcons со кожени чизми со врвки, потпишан од Alexander McQueen.

Дуа Липа одбрала црн модел до колена од брендот Paris Texas, која го искомбинирала со моќен комплет на Maximilian Davis – блејзер и кратко здолниште.

Можеби Дуа, исто така, ја инспирирала нејзината пријателка Сара Лисандер да ги извади своите гломазни чизми од Dior и да прошета во црна монохроматска облека.

Манекенката Еди Кембел фаворизира модели со платформата на брендот Rocker Atelier (веќе се гледа со жолта боја на Мет Гала 2019). Оваа сезона, одбрала зелена боја на ретро чизми.

Сепак, кралицата на летните стајлинзи во комбинација со есенски чизми е несомнено Ирина Шајк, која во својот куфер за Ибица го спакувала моделот на Burberry до бутовите. Сликата на оваа облека натера многу луѓе да помислат да комбинираат бикини со таков пар неодоливи потпетици.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Приватните авиони се дел од секојдневниот живот на најбогатите луѓе во светот, но очигледно, овој модел ќе биде достапен само за некои од нив…...

Fool Moon

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл. Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа...

Four Seasons

Кога актерот Марлон Брандо го купи приватниот остров Териароа, по снимањето на „Бунт на Баунти“ на блиските Тахити и Муреа, тој го опиша островот...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Advertisement