Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Врела Agent Provocateur колекција за Денот на вљубените

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој ден незаборавен, следува нова колекција од брендот Agent Provocateur.

Познатиот бренд на луксузна долна облека претстави ултра атрактивна колекција на долна облека во боите на љубовта. Претворањето во сирена сега е лесно со новиот градник Raiven со препознатливи деколтеа. Задевањето со партнерот може да се претвори во забавна игра со „Izezza“ комплетот кое може да се пофали со непослушни деколтеа, структурирани корпи и пердуви. Дамите кои сакаат повремено да ја ослободат својата дива страна, можат да ги свртат погледите кон Леодора и да тренираат впечатливо тело со леопард принт и прекрасни ракави украсени со пердуви од марабу.

За да ја направите можноста навистина незаборавна, треба да направите чекор надвор од вашата зона на удобност и да ја покажете вашата најхрабра страна. Хедонискиот градник и ременот со синџири во форма на срце се вашето оружје!

За оние на кои удобноста им е приоритет, тука се сензуалните пижами „Darsia“, украсени со принт на срце што гарантираат да изгледате заводливо 24/7. Нема причина ниту една дама да се воздржува да тргне по патот на романтиката бидејќи големините се движат од А до Ф и одговараат на сите жени, без разлика на обликот и големината на телото.

„Денот на вљубените оваа година копнее за бегство, романса и пред се забава. Нашата долна облека Provocateurs означува несериозност во комбинација со луксуз, со најлуксузни ткаенини и бунтовничка природа. Фотографката Розалин Шахваназ сними неверојатна кампања фокусирана на љубовта“, изјави Сара Шотон, креативна директорка на Agent Provocateur.

Проверете ги најновите предлози за брендови во галеријата, а опсегот на секси долна облека Agent Provocateur за Денот на вљубените може да се купат на веб-страницата на брендот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement