Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Во летно расположение: Новата кампања Versace La Vacanza

Помина долго време откако не бевме во можност да уживаме покрај брегот на некоја плажа поради пандемијата Ковид-19, но благодарение на брендот Versace и нивната кампања La Vacanza, се чувствуваме како да сме на плажа….

Снимено во Лигурија, наспроти кристално чистата вода и синото небо, кампањата ја претставува смелата и шарена естетика на брендот Versace и нè тера да сонуваме за гламурозен одмор покрај морето. Се одликува со сè, од костими за капење и свилени кошули, до патни торби и пешкири за на плажа, новата колекција е совршена за сите оние кои сакаат да додадат некое изјавено парче во своите летни есенции. Секако, познатиот мотив на Версаче Грека е сеприсутен.

„Со оваа снимка, сакав да создадам нешто забавно, кое содржи дух на одмор. На сите ни недостасува патувањето. Ни недостасува возбудата што ја чувствуваме кога ќе се најдеме на сосема друго место, ќе се сретнеме со пријатели и ќе споделиме искуства. Овие фотографии имаат за цел да го претстават уживањето во животот и чувството на слобода, односно летното расположение на неограничени можности“, објаснува Донатела Версаче.

Проверете ги сликите и видеото во галеријата под текстот, а знајте дека колекцијата е веќе достапна за купување преку страницата Versace.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Секоја боја има посебно значење, а според психологијата на бојата, нашата омилена нијанса може да открие многу за нашиот карактер и живот. Астрологот Мишел...

Green Tea

Артичоката е една од основните состојки на медитеранската исхрана. Овие фотогенични пупки се всушност еден вид на диво трнливо растение (чичка), иако честопати ги...

Fine Living

Томи Хилфигер и неговата сопруга, дизајнерката Ди Оклепо, купија луксузна вила во Палм Бич вредна 21 милион долари. Езерската вила е изградена во 2006...

Fool Moon

Албумот ќе биде посветен на нејзиниот развод! Одлична вест за обожавателите на Адел: извор близок до пејачката соопшти дека многу скоро ќе издаде нов...

Advertisement