Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ви откриваме: Кои дизајни на најлонски чорапи се во тренд и како да ги комбинирате оваа сезона?

Секогаш се решаваме да носиме кратко здолниште, ако тоа оди со соодветни најлонски чорапи.

Дури и девојките на кои не им текнува на она познатото чувство на „затегнување“ на нозете, предизвикано од мешавина од свила, најлон, спандекс и ликра, тешко можат да одолеат на ефективни дизајни, мрежести или класични и секогаш секси, проѕирни црни најлони.

Досега, сите треба да знаеме дека најлонските чорапи се во боја на кожа, нешто што го носиме само ако е навистина потребно и ако чорапите се речиси идентични по тонот на вашата кожа, додека оние со ликра се одамна застарени.

Сепак, потемните нијанси, оние во боја и оние подебелите бели со тантела и главно црни со различни дезени, се едни од најефективните, а воедно и наједноставните модни додатоци во преодната сезона, особено за време на есента.

Оваа есен во фокусот на модата се црните најлони со различна дебелина и проѕирност со впечатливи принтови. Логоманија го презеде водството во однос на омилените трендовски дизајни, а само чекор поназад се атрактивни натписи и илустрации на познати бендови кои сите ги сакаме.

A; тоа што особено го сакаме кај најлонските чорапи и што е можеби најизразено кога станува збор за овој моден детаљ, е неговата моќ да го трансформира стапалото, и благодарение на тој визуелен дел – интересен дезен, боја, и благодарение на самата ткаенина.

Кога станува збор за моќта на трансформацијата на стилот, имајте на ум дека целосниот потенцијал на најлонските чорапи доаѓа до израз бидејќи тие се повидливи, а трендсетерките токму така ги стилизираат.

Кратки кожени шорцеви, здолниште или комбинезони, капут, кошула, беретка и најлони со впечатлив принт се апсолутна добитна комбинација на сезоната. Додека можностите за стилска игра се практично безбројни.

Неколку пара интересни модели на најлонски чорапи, едно добро здолниште или шорцеви и промена на горниот дел од комбинацијата во согласност со чорапите. Значи, џемпер или блуза, здолниште или кошула. Играјте со овие комбинации!

Погледнете ги нашите фаворити во галеријата кога станува збор за комбинации на облека со овој моден детал во фокусот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement