Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Високи чизми + мини – најмодерна комбинација на сезоната

Земаме примери од хероините на уличниот стил!

Во последниве години, ние активно носиме миди и макси должини, вешто успевајќи да изгледаме секси дури и во долги здолништа. Но, оваа сезона, мини здолништата се повторно во мода: „училишни“ плисирани здолништа, фустани кои повеќе потсетуваат на маицата или кошулата на вашето момче, кратки комбинации, тениски здолништа и многу други модели.

Оваа пролет, трендсетерките предлагаат да носат мини со контрастен моден додаток: со високи чизми. Овие можат да бидат класични чизми над коленото, со потпетици или рамни – „џокејски“ модели се најмодерните оваа сезона – и, воопшто, сите високи чизми што можат да се замислат во комбинација со мини здолништа.

Комбинацијата на високи чизми со фустани и здолништа со мини должина изгледа многу свежо и интересно, и покрај фактот што ова е далеку од ново модерно решение, сето тоа благодарение на контрастите на должините, кои му даваат нови акценти на стајлингот. Оваа комбинација совршено ги издолжува нозете и визуелно ги прави потенки, а високите чизми не ви дозволуваат да замрзнете, дури и покрај кратката должина на здолништето.

Покрај тоа, обемните бомбер-јакни, долгите палта и преголемите блејзери совршено ќе го надополнат вашиот стил.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement