Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Верувајте му на докажаниот стил на Амал Клуни: Точките се модниот тренд на сезоната, а сите сакаме еден таков фустан во плакарот…

Секогаш елегантна, облечена во совршени модни парчиња и со софистицирано знаење како да изгледате шик во секоја прилика – Амал Клуни е модна икона чиј стил навистина вреди да се копира, а судејќи по се, ако ништо друго, крајно време е да го добиете фустан за оваа сезона на точки.
Точките никогаш не излегуваат од мода, исто како што Амал Клуни никогаш не греши во модниот избор. Адвокатот, кој е во брак со холивудската ѕвезда Џорџ Клуни од 2014 година, секогаш е дотеран, без разлика на приликата. Без разлика дали станува збор за класични фармерки во комбинација со вечерна јакна или софистицирани костуми и фустани кои шетаат на црвениот тепих, оваа 44-годишна девојка секогаш изгледа прекрасно.

Секако, со мудро избраните модни парчиња, клучен додаток е маѓепсната харизма и самодовербата. Но, Амал, покрај одличната аура, се карактеризира и со префинето чувство за стил. Кога станува збор за модните трендови, таа секогаш е чекор понапред. Стилот или подобро кажано дезенот што сега повторно го откри се точки, а во нејзиниот стајлинг ќе се заљубите на прв поглед.

Во Њујорк, успешната адвокатка е видена во елегантна комбинација на сако и здолниште, а оваа инаку класична црна креација на Dior имаше посебен додаток кој веднаш го направи впечатлив – точки кои пристојно покриваа тесно здолниште со молив и елегантна јакна со кратки ракави.

Инаку, модните парчиња со точки многу лесно се комбинираат, а бидејќи се работи за дезен кој навистина говори сам за себе, потребно е да се избегнат упадливите модни додатоци и да се придржувате до класичните и ненаметливите. Класичните додатоци во црна боја како што се големите очила за сонце, чантата со рачка и класичните салонки кои ги избра Амал се полн погодок. А за малку полежерен изглед, можете да посегнете по апостолки, мала чанта со црни детали и црни очила за сонце кои совршено одговараат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement