Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Валентино го претставува новиот парфем „Voce Viva Intensa“

Духот на оптимизам и подготвеност да бидете свои – оваа порака се крие во секоја нота на новата мирисна креација на брендот Валентино.

Валентино ја надополнува својата колекција парфеми со нов мирис – Voce Viva Intensa, чие лице е Лејди Гага, икона на стилот во модерната медиумска индустрија.

По една година, брендот Валентино претставува ажурирана верзија на омилениот мирис Voce Viva, кој е уште поинтензивен од претходниот. Новитетот на кој работеа парфимерките Онорин Бланк и Амандин Клерк-Мари е подготвена на секоја жена да и даде самодоверба и одлучност за да ја пронајде својата вокација и да ги оствари своите омилени соништа.

Voce Viva Intensa го отелотворува тројството на вредностите на вљубените – боја, стил и висока мода. Резултатот е неверојатно харизматичен мирис кој ќе ги допре сите ваши сетила. Мирисот се отвора со зачудувачки цитрусни ноти со сочен акорд на круша. Букетот бели цветови во срцето е надополнет со нов елемент – јасмин самбак, кој на парфемот му дава особено женствен звук. Меѓу основните ноти се издвојува акордот од кристален мов, зајакнат со тексашки кедер, што остава жив впечаток кај сите.

„За капакот и пакувањето на Voce Viva Intens, Пјерпаоло Пичоли ја реинтерпретира иконската црвена боја на модната куќа. Тоа е побогато, поживописно и посензуално црвено со нијанси на виолетова.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement