Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Валентино ги слави боите со новата „Party“ колекција

Валентино ги истражува блескавите текстури и светлите нијанси на оваа празнична сезона.

Дизајнерот Пјерпаоло Пичоли ја претставува новата колекција на Валентино „Party“, која на нов начин ги редизајнира и ги претставува кодовите на познатиот бренд.

Полна со блескави искри и живи вечерни изгледи, кампањата на Валентино е наменета за смелите и позитивни жени кои го слават секој момент, облечени во облека и модни додатоци со потписот на Валентино Гаравани.

Сите светки и бои ги истакнуваат радосните и празнични вибрации на сезоната, а италијанскиот бренд дава се од себе да ги прослави празниците на најпозитивен начин. Сјајните текстури и светлите нијанси го нагласуваат радосниот став на колекцијата и духот на празниците.

Кампањата ја сними модниот фотограф Пјетро Коко, додека манекенките во рекламната кампања ги истакнуваат препознатливите навртки на вљубените, тантела акценти, металик допири, многу гламур и многу сјај.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Компанијата Тифани и Ко. се претстави во Дубаи со најскапото парче накит во својата историја – ѓерданот „World’s Fair“. Неговата цена се проценува на...

Fine Living

Орландо Блум пред да се вери со Кејти Пери, живеел во егзотична вила на Беверли Хилс. Но, по раѓањето на неговата ќерка и претстојниот...

Fool Moon

Стрелците во астрологијата се опишани како среќни луѓе, кои засекогаш остануваат деца во нивните души. Ова е знак кој се стреми кон љубов и...

Green Tea

Кога зборуваме за здравјето, неизбежно е да се спомене и имунитетот, бидејќи тоa не штити од разни инфекции и болести. И кога велиме имунитет,...

Advertisement