Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Брижит Макрон: Занемарено парче облека што го надминува дури и најдоброто палто

На едно од поретките појавувања во јавноста, последно време, поради пандемиските и епидемиолошките мерки во Франција, Брижит Макрон покажа малку поинакво издание на облека од она што сме навикнати да ја гледаме првата дама на Франција.

Брижит Макрон присутствувала на погребот на францускиот новинар и уредник на неделникот „Paris-Match“, Оливие Ројан, одржан во црквата Сант-Клотилда во Париз.

Во согласност со оваа пригода, изборот на облека за прва дама во Франција била пристојна елеганција. Наместо палто, Брижит носела црна наметка, облека што не ја гледаме често и изгледа многу убаво и впечатливо. Пелерин наметката врз нејзината облека е исечена со тенок кожен ремен и имаат скриено копче.

Покрај модното парче што може да го надмине најдоброто палто, Брижит Макрон носела обични црни панталони, црна шал и чанта, а единствениот детал во боја беа долгите сини кожни нараквици што на облеката и дадоа малку повеќе препознатлив француски шик стил.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Cotton Club

Зимски капут од соништата. Јакни од сите видови тешко може да се наречат нешто навистина оригинално. Дури и ултра-гломазните модели станаа прилично чест основен...

Fool Moon

Почина на 87-годишна возраст. На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран во Лос Анџелес, откако доби Ковид-19. Култниот новинар, еден од најхаризматичните анкетари...

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Advertisement