Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

БРЕД ПИТ ГО ЛАНСИРАШЕ СВОЈОТ МОДЕН БРЕНД…

Оваа година Бред Пит го промовираше својот нов филм и го привлече вниманието на јавноста со своите необични стајлинзи на црвениот тепих.

Неодамна тој се појави во зелен костум и ги воодушеви присутните, а многумина се прашуваа што се случува во животот на актерот. Изгледа дека изборот на зелениот костум не бил случаен. Актерот објави дека штотуку го лансирал својот моден бренд God’s True Cashmere, кој ќе продава облека од кашмир. Тој го основал брендот во соработка со неговата поранешна девојка Сат Хари, дизајнерка на накит и холистички исцелител.

Приказната за брендот God’s True Cashmere е многу интересна. „Сонував како Бред стоеше пред мене и беше облечен од стилист“, вели Сат Хари. Носеше зелен кашмир и ми рече: „Ми треба повеќе зеленило и мекост во мојот живот. Му кажав за сонот неколку дена подоцна, а тој ми одговори: „Чудно, бидејќи во вторникот му кажав на стилистот дека сакам повеќе зелен кашмир и мекост во мојот живот.“ Парот го сфати ова како знак од универзумот и одлучи да започнете бизнис заедно.Брендот продава производи направени од 100% кашмир кој се произведува во Италија од предиво добиено од органски фарми за кози. „Би сакале еден ден да имаме сопствени фарми за кози“, вели Сат Хари.

Колекцијата вклучува тренерки кои изгледаат како пријатни пижами и кошули со копчиња. Сат исто така ја исполни колекцијата со украсни детали фокусирани на благосостојбата. На пример, сите кошули имаат 11 копчиња – седум напред и четири на џебовите и манжетните. И сите копчиња се направени од скапоцени камења, рачно исечени во Индија. „Имаме седум чакри во нашето тело“, вели Хари. „Па зошто да не ставите седумка на предната страна од вашата кошула за да ги активирате сите ваши чакри?“ Како резултат на тоа, секоја кошула е украсена со аметисти, розов кварц, смарагди, тигарско око – сето тоа во различни нијанси и претставува различни квалитети, вклучувајќи го и богатството,љубов и мудрост.

Сепак, по цена од повеќе од 2.000 долари по кошула, има смисла само таа да биде украсена со скапоцени камења. Како што велат, брендот веќе формирал круг на обожаватели, но поради некоја причина ни се чини дека поентата овде е магичниот шарм на Бред Пит, а не магичната моќ на камењата.

Од 1 септември, Gos’s True Cashmere е достапен во лондонскиот Selfridges.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Прекрасни карпести формации, планини со вулканско потекло и оние чии врвови се покриени со снег и мраз… Саудиска Арабија го нуди сето ова и...

Wall Street

Вселенските ентузијасти можат да имаат можност да додадат дел од историјата во нивната колекција… Во јули 1969 година, американските астронаути Нил Армстронг и Баз...

Fool Moon

Актерката Кирсти Ели почина вчера по битка со ракот.Актерката Кирсти Ели почина вчера на 71-годишна возраст по битка со ракот. Тажната вест ја потврдија...

Fool Moon

Латино пејачката пред 20 години го издаде албумот „This Is Me… Then“, а сега доаѓа да и покаже на публиката каква е денес, преку...

Advertisement