Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

БРЕДЛИ КУПЕР Е НОВИОТ АМБАСАДОР НА БРЕНДОТ LOUIS VUITTON…

Новиот амбасадор на куќата го започнува своето партнерство со нова кампања која го слави часовникот Tambour Twenty.

Бредли Купер, еден од најуспешните актери во Холивуд, е назначен за нов амбасадор на модната куќа Louis Vuitton, почнувајќи од прославата на 20-годишнината на часовникот Тамбур.

Актерот и режисер номинираниот за Оскар глуми, режираше и го продуцира претстојниот филм на Нетфликс Маестро за легендарниот диригент Леонард Бернштајн.Louis Vuitton Tambour е модел на часовник кој совршено одговара на режисерот. Воведен во 2002 година, часовникот ги наруши сите дизајнерски конвенции, а во исто време отвора нови хоризонти за легендарниот бренд.

Во La Fabrique du Temps Louis Vuitton, во Швајцарија, храбрата креативност се среќава со извонредноста на хоролошката савоар-фер. Препознатливите линии и иновативната форма на часовникот Tambour со тркалезно куќиште се направени од едно парче метал. Со текот на годините, Tambour еволуираше, добивајќи признанија за дизајн и технологија, прилагодувајќи се на преференциите на корисниците и интегрирајќи ги класичните и сложените механизми“, вели брендот.Во 2022 година, Tambour Twenty му оддава почит на оригиналниот часовник Tambour со повторување на неговите легендарни шифри, вклучително и зголемено куќиште од 41,5 мм, со жолти стрелки за хронограф и изгравирани букви „Louis Vuitton“ до куќиштето – истовремено донесувајќи нешто сосема ново. Оригиналните белешки се комбинирани со врвни карактеристики, вклучувајќи го високофреквентното автоматско движење на хронографот LV277, специјално врежан заден дел, куќиште кое означува ограничено издание од 200 парчиња и прилагодена платнена кутија за монограм.

Брендот прослави и дваесет години од часовникот со видео во режија на Демиен Шазел. „Паралелна одисеја на маж и момче, која води од бујна шума во урбана џунгла, од бескрајните можности на имагинацијата до остварен сон, лоциран на средината на улиците и хоризонтот на Њујорк, во сенката на легендарната зграда на Крајслер“, стои во објавата на брендот Louis Vuitton по повод новата рекламна кампања.

Видеото со Бредли Купер можете да го погледнете подолу:

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Најстариот син на Николас Кејџ изгледа сосема поинаку од неговиот славен татко, но се чини дека имаат заедничка слабост кон жените… Вестон Кејџ Копола...

Cotton Club

Кајли Џенер (25) деновиве е во Париз и ревносно ја следи Модната недела, но модните трендови ги диктира само она. Кајли Џенер на модната...

Fool Moon

Познатата двојка неодамна се раздели, а сега за прв пат беа фотографирани заедно на натпревар кој го играше нивниот син.Познатата пејачка Шакира и нејзиниот...

Cotton Club

Актерката Сара Џесика Паркер е позната по својот женствен и смел стил на облекување, а нејзината гардероба изобилува со константни парчиња од кои не...

Advertisement