Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Боја на пролетта и стилот: 12 докази дека во гардероберот треба да имате розови парчиња облека

Розовата боја е онаа што може да доминира во пролеттниот гардеробер во 2021 година. После тешката и мрачна зима, сосема поинаква од оние на кои сме навикнати, можеби само розовата боја во гардероберот може да биде една од оние мали промени кои моментално го подобруваат расположението.

Ако го земеме Инстаграм како еден од факторите што сугерираат што ќе носиме во наредниот период, тогаш тврдењето дека розовата ќе биде бојата на пролетта е точна. Инстаграмот моментално е преплавен со розови комбинации на светски инфлуенсери, а сите нијанси доаѓаат во предвид, од пастелна до светло розова.

Розовата револуција се случи пред околу пет години. Покрај тоа што е омилена боја на милениумците, розовата се провлече во ентериерот, гардероберот, стилот на коса … и редовно е присутна на модните писти.

Па така, меѓу другото, за оваа сезона, модната куќа Valentino подготви живописни маички, додека брендот Chloe нуди луцидни, пастелни розови парчиња.

Иако розовата можеби ви изгледа премногу, во нашата галерија избравме 12 улични изданија со розови парчиња кои ќе ви докажат дека оваа боја изгледа навистина одлично – и кога сте во розова боја од глава до пети, но и кога земете ја комбинацијата.розови детали како чевли или чанта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Принцот Хари пристигна во Лондон без Меган Маркл. Како што дознаваме, Хари отпатувал во Англија два дена по смртта на неговиот дедо, принцот Филип,...

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Green Tea

И, зошто тие се важни за оние кои не спортуваат? Првото нешто што ми паѓа на ум кога зборуваме за спортска исхрана е протеинот....

Fine Living

И додека познатите брендови на автомобили оставија силен белег во светот на хорологијата и модата, сега тие имаат за цел сосема поинаква сфера од...

Advertisement