Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Бојата на лаванда е хит нијанса за оваа зима – street style

За време на постуденото и, како по правило, потемно време од годината, нашата душа копнее по бои, а нијансите на лаванда лесно може да го разубави сивото секојдневие..

Иако оваа нијанса досега не беше толку популарна, денес сигурно можеме да ја воведеме во секојдневниот, па дури и во канцеларискиот изглед. Street Style хероините ќе ни покажат како да носиме прекрасна нијанса на лаванда оваа сезона.

Беж е најповолна средина за бојата на лавандата. Sвездите во Street Style сугерираат да не се ограничуваме само на темни, млечни нијанси, туку и да комбинираме лаванда со нијанса од тула, богата карамела и светло-кафеава боја. Одлучете се за монохроматски изглед во лаванда нијанса, надополнувајќи го стајлингот со беж додатоци или смело донесете волнена шал во боја на лаванда преку камел капут.

Лаванда во комбинација со зелена палета – совршена за вистинско лето среде студена зима. Лесно можете да создадете стајлинг според моделот на сладолед: земете јакна од лаванда преку џемпер во боја на нане или облечете светло зелен фустан со пурпурно палто.

Можеби една од најневообичаените комбинации е комбинацијата на лаванда со црвена боја. Ако идејата ви изгледа премногу смела, можете да започнете со додатоци – додадете вреќа во павлака од јоргована волна од сенка во цреша.

Не смееме да ја заборавиме сината. Комбинирање на светлосини фармерки со џемпер со лаванда е секогаш одлична идеја. Но, приказната не завршува со Тексас. Ние комбинираме лаванда со светло сини капи, блузи и темно сини деловни костуми.

Погледнете инспиративни примери во галеријата со фотографии.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Џенифер Лопез ги потресе социјалните мрежи откако позираше гола за да го промовира својот нов сингл „In The Morning“. И покрај тоа што има...

Green Tea

Тиквата е една од главните есенски „деликатеси“. Дури и пред да се здобие со популарност низ целиот свет и да стане една од важните...

Fine Living

Швајцарскиот бренд за луксузни часовници Bovet е повторно во центарот на нашето внимание, бидејќи тие штотуку лансираа нов, неверојатен модел со ограничено издание… Откако...

Fool Moon

Лео Бабута, автор на многу читаниот блог Зен навики, познат по промовирање минималистички пристап кон животот, зборува за магијата на новиот почеток и сè...

Advertisement