Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Божествено: Внуката на Грејс Кели во нова кампања на Chanel

Chanel ja ангажираше благородната жена од Монако, Шарлот Касираги, како нејзин најнов амбасадор и заштитно лице на новата кампања пролет-лето 2021…

Позирајќи пред објективот на познатото дуо, Inez & Vinoodh, бринетата ни откри како изгледа ден и како изгледа вечер во нејзината земја. На една фотографија, таа носеше розова комбинација во риги, додека лежеше покрај базен. Од втората, можеме да ја видиме во црвен џемпер Chanel и панталони украсени со светки. На третата, таа претставува отворен изглед од пролетната модна ревија. Комбинацијата на блејзер и здолниште од твид вклучува страничен шлиц и блуза со дезен.

„Таа ќе биде олицетворение на нашата филозофија во новата кампања и заедно со Вирџинија Виар ќе го отвори „Les Rendez-Vous Litteraires rue Cambon“, проект што ја претставува љубовта што ја негуваа Габриел Шанел и Карл Лагерфелд кон литературата“, се вели во официјалното соопштение на брендот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Cotton Club

Зимски капут од соништата. Јакни од сите видови тешко може да се наречат нешто навистина оригинално. Дури и ултра-гломазните модели станаа прилично чест основен...

Fool Moon

Почина на 87-годишна возраст. На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран во Лос Анџелес, откако доби Ковид-19. Култниот новинар, еден од најхаризматичните анкетари...

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Advertisement