Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Благодарение на неочекуваниот тренд „Barbiecore“, сите сакаат да скокнат во розова боја ова лето! Тоа беше широко прифатено од Меган Фокс…

Благодарение на претстојниот филм за најпознатата русокоса кукла Барби, чија улога и припадна на жешката Маргот Роби, која ќе се појави во светските кина следното лето, сите сакаат да скокаат во розова боја! Т.н. трендот „Барбикор“ беше инспириран од стилот на легендарната кукла, а холивудската убавица Меган Фокс беше една од првите што ја ослободи нејзината внатрешна Барбика.

Иако се претпоставуваше дека 36-годишната актерка Меган Фокс драстично го променила имиџот за да го поддржи партнерот, 32-годишниот Кели по повод премиерата на неговиот документарен филм „Life in Pink“, се чини дека една од најубавите холивудски актерки сепак паднала на еден сосема неочекуван тренд – „Барбикор“!

Ѕвездата на филмот „Трансформери“ неколку дена откако се појави на премиерата на нејзиниот вереник, е видена на улиците на Њујорк во издание кое не може да помине незабележано.

Таа се одлучи за комплет од латекс составен од вградено здолниште и исечен горен дел во светла, речиси флуоресцентна нијанса на розова боја.

Монохроматскиот ’изглед’ го заокружи со сандали со висока потпетица и минијатурна чанта во исти тонови, а како точка на сево ова и беше новата боја на коса – нијансата ‘strawberry blonde’.Целта на трендот „Barbiecore“ е: помалку е повеќе! Иако оваа година розовата боја доминира во колекциите на познатите дизајнери и улични брендови, како што се Valentino и Prada, главната порака на ‘Barbiecore’ е да ја отсвири хит песната ‘Barbie Girl’ на бендот Aqua и веднаш да скокне во нешто розово!

Покрај убавата актерка, овој неочекуван тренд го прифатија и ријалити ѕвездата Ким Кардашијан, актерката Симон Ешли и пејачката Дуа Липа.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement