Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Бикини со мини здолниште – сè што ви треба за одмор

Оваа сезона, купувањето костими за капење не е само каприц, туку и компетентна модна инвестиција.

На крајот на краиштата, ова лето, следејќи многу влијателни луѓе, ќе носиме бикини не само на плажа. И овој тренд може да биде токму она што ни треба по одреден период на карантинско ограничување. Не е важно каде го поминувате летото: во град, на море или во нашата земја. Во моментов, вреди да се купи модерен костим за капење, не еден, туку неколку одеднаш.

Ако многу модерни жени користат едноделни костими за капење како боди, тогаш мини здолниште ќе биде одличен додаток на бикини. Да се ​​направи таква комбинација во никој случај не е толку тешко како што изгледа, бидејќи оваа сезона дизајнерите нè воодушевуваат со најневообичаените формати на бикини: од фротир до чипка. Покрај тоа, скромните ребрасти костими за капење ги рушат сите рекорди на популарност.

Горниот дел за капење може да послужи и како полноправен дел за излегување. Сега нема разлика помеѓу забава на базен и „редовна“ забава, главната работа е да се избере вистинското здолниште. Маичка, „wrap“ модел или лелеав дизајн од сатен: ова се модели кои совршено ќе ги надополнат вашите „бикини“. Подгответе се да го носите овој комплет со сандали или флип апостолки со потпетици.

Ако навистина го поминете летото во топла клима и на море, обрнете внимание на порелаксирани стилови. Класично бикини во триаголник оди со скоро секое здолниште, додека костимите за капење инспирирани од ретро ќе изгледаат совршено со размавтано цветно здолниште од свила.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement