Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Беспрекорни италијански аксесоари за модерни мажи

Брендот Салваторе Ферагамо ја претстави колекцијата Tornabuoni 1927, која претставува стилска линија на машки додатоци…

Името на оваа колекција потекнува од Via de Tornabuoni, популарна улица во срцето на Фиренца, позната по многуте модни бутици и знаменитости во ренесансата. 1927 година од титулата на референца е годината кога легендарниот Салваторе Ферагамо се вратил во Италија, откако го освоил Холивуд.

Елегантната колекција е родена со задача да воодушеви, фокусирајќи се на неверојатниот квалитет на изработката и уметничкото наследство на овој бренд. Јасна во однос на својот идентитет, со младешка атмосфера, новата колекција се состои од подостапни додатоци, кои главно се лансираат за лежерни прилики. Large Leather Good линија е поделена на три главни насоки: првата е насочена од бели и црни кожни торби, од кои секоја е украсена со логото Tornabuoni 1927 година.

Потоа, тука е серија додатоци создадени од најлон, со 3Д гумени логоа, со еден модел кој содржи лого отпечатено на мала кожна етикета. Ние нудиме ранец, торба за носење околу половината, црна торба за раце, со помал модел што може да се носи преку рамото. Од друга страна, линијата Small Leather Goods се одликува со црно-бел паричник, како и кутија за картички, кои нудат исти опции за боја.

Достапна за купување преку Интернет и во бутиците Salvatore Ferragamo, оваа линија веќе ја одигра својата улога во мистериозните рекламни кампањи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Секој што ги вклучи социјалните мрежи во последните два дена не можеше да избегне вистински налет на мемиња и видеа чија sвезда беше топло...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Cotton Club

Врската помеѓу принцот Чарлс и принцезата Дајана стана особено бурна кон крајот на нивниот брак. Кога синот на британската кралица конечно се увери во...

Advertisement