Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Белото мини здолниште е секогаш во тренд

Белото, мини, плисирано тениско здолниште е парче кое е испреплетено со импресивни спортисти …

Дизајниран да нуди удобност и слобода на движење за време на турнирот. Сепак, поради неговата елеганција и сладок, женствен стил, сеприсутните модели и инфлуенсери се подеднакво лесни за носење надвор од теренот.

„Девојките не сакаат да најдат момче. Тие сакаат да најдат бело тениско здолниште Nike“, тоа се зборовите на еден корисник на Твитер и веројатно ја кажал вистината, бидејќи хаштагот тениско здолниште има десетици милиони прегледи на Тик Ток.

Па, како да го добиеме совршениот изглед – ала Марија Шарапова – за слободно време?

Тениско здолниште можете да комбинирате со маици, блузи, како и со поло маици или кошули. Надополнете ја облеката со бели патики и капа, а крајниот резултат сигурно ќе добие одобрување од Серена Вилијамс!

Ако веќе немате тениско здолниште, собравме неколку инфлуенсерски стилови што ќе ве инспирираат и некои од најновите верзии на пазарот што можете да ги видите во нашата галерија со фотографии.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Топ моделот Александра Агостон е заштитно лице на кампањата на брендот Викторија Бекам за сезоната есен/зима 2021 година. Колекцијата, инспирирана од денешните потреби, снимена...

Fine Living

Наместо непотребно горење на дрва, што денес е вообичаена практика поради хиперпродукција и при која се ослободуваат штетни емисии на јаглерод диоксид во атмосферата,...

Four Seasons

Јужнокинескиот карст на почетокот звучи како евтина роба од Ebay, но не мора да биде. Во овој случај, зборуваме за нешто толку вредно и...

Fool Moon

Карл Лагерфелд, великанот на светската модна сцена, беше еден од најголемите таленти на 20 век и во исто време колекционер со ненаситна жед кога...

Advertisement