Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Бела Хадид, Ирина Шајк и Хантер Шафер во новата модна ревија на Mugler SS 21

Кејси Кадваладер, креативниот директор на Mugler, ја претстави колекцијата пролет-лето што е веќе достапна за купување на веб-страницата на модната куќа.

Дизајнерот продолжи да создава провокативен изглед во духот на неговиот славен претходник, Тиери Муглер. Тој донесе познати девојки да презентираат проѕирни парчиња со мрежа украсена со кристали, сатенски кошули, јакни со смели рамена и фустани кои нагласуваат облини.

Моделите Бела Хадид и Ирина Шајк, како и актерката Хантер Шефер учествуваа во снимањето на видео презентацијата на брендот. Дигиталното шоу на брендот е едно од најнеобичните во последните години. Снимено е во обратен редослед – моделите дефилираа наназад на модната писта.

Седумминутното видео, кое беше снимено наназад, го направи креативниот тим на Torso Solutions, кој веќе соработуваше со брендот. Главната задача беше да се покаже облеката на Mugler во движење: како се однесуваат фустаните со екстремни перфорации, еластични врвови и здолништа, кога манекенките танцуваат, скокаат и трчаат по модната писта. Во новата колекција, Кадвалдер продолжува да ја развива идејата дека секое тело може да биде секси, без оглед на димензиите, возраста, полот и бојата на кожата на неговиот сопственик.

Со комбинирање на експериментални кроеви, илузии и елементи на спортска облека, Кадвалдер создаде удобни парчиња што треба да ги содржат гардеробите на сцената Карди Б и Бијонсе.

Колекцијата не помина без да ги одрази најновите трендови претставени од многу брендови. За сезоната пролет-лето 2021 година, Mugler ве советува да носите облека со необични исечоци, светли бои со оптички отпечатоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

5 манипулативни тактики што ги користат нарцисоидите! Нарцисоидите се многу вешти во манипулативни игри – тие знаат како да го привлечат и задржат вниманието...

Four Seasons

Замокот нуди прекрасен панорамски поглед на регионот, кој инаку е познат по своите добри вина. Каква среќна случајност! Castel del Monte или „ридски замок“...

Cotton Club

Синди Крафорд (55) по којзнае кој пат покажа како изгледа добар стил и како треба да се облекува жената во зрелите години. Многу дами,...

Fool Moon

Уметничко дело вредно половина милион долари било оштетено во Јужна Кореја, поради еден неверојатен инцидент… Според наводите, еден пар кој го посетил изложбениот простор...

Advertisement