Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Бела Хадид во празничната кампања на Michael Kors

Американската марка Michael Kors Collection продолжува да соработува со врвниот модел Бела Хадид.

Овој пат, омилена кај сите е свечената празнична колекција, која ја снимија фотографот Тери Циолис и режисерот Шрути Гангули. Оптимистичката и енергична кампања се фокусира на прашањето „Што ја карактеризира sвездата?“, каде главните ликови на видеото ги постави самиот Мајкл Корс.

Покрај Бела Хадид, во рекламната кампања учествуваа и манекенките Маио Николас и Саломон Дијаз. На сетот, моделите презентираат клучни сезонски чанти, светкави фустани и удобна облека. Од енергија до големи соништа, гламур и врски – сето тоа ја карактеризира sвездата, според јунаците од кампањата.

Фотографиите од рекламната кампања направени во студиото го оживуваат корпоративниот идентитет на брендот и празничната атмосфера.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Ријана, најбогатата музичарка, попозната по својата работа на сопствениот бренд Fenty во последниве години, и омилената дизајнерка на чевли Амина Муади, уште еднаш ги...

Cotton Club

Неконвенционалното решение на Кајли Џенер за оние кои се подготвени за светли стајлинзи! Судејќи според најновите фотографии на Инстаграм, Кајли Џенер започна со активни...

Cotton Club

Со нивната бохо-шик привлечност, торбите од антилоп беа потврдени меѓу најпосакуваните модели на сезоната есен / зима. Дали сте подготвени да изгледате како хероините...

Cotton Club

Хари Стајлс, срцекршачот и икона на родово неутралната мода, во инаку ужасни широки исечени тексас шорцеви со тесни чорапи и мокасини и розова маица,...

Advertisement