Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Белата маица „athlete“ е хит оваа пролет

Белата маица athlete е парче облека што може да се носи во секое време од годината.

Сепак, генерално, сите се навикнати да ја носат како удобна домашна облека или во топли денови како елемент на летна гардероба. Но, оваа пролет модните трендсетерки особено внимание и посветија на памучната бела маица без ракави и ви предлагаат да не чекате лето!

Гледајќи ги профилите на познати инфлуенсери, забележавме дека многумина носат athlete бела маичка во комбинација со светло обоени фармерки. Ако планирате да шетате низ градот, тогаш подобро е да носите долг мантил, бомбер или кожна јакна.

Кошула без ракави може да биде дел од секојдневниот изглед на канцеларијата. Тука ќе ви треба дводелен одело или панталони со кардиган во неутрални нијанси. Се разбира, можете да експериментирате и со здолниште со молив и да создадете поелегантен изглед.

Понекогаш познатите личности носат „атлетски маици“ дури и за социјални настани. Во бела памучна маица без ракави и панталони во нијанса на лаванда ја видовме Кара Делевињ,, минатата година, како седи во првиот ред на ревијата на Boss Hugo Boss. Ако вечерно ве поканат во ресторан, тогаш е време да го повторите стајлингот на познатата манекенка.

Обична бела кошула без ракави е доволна да биде во тренд оваа сезона. Значи, ако сè уште го немате во плакарот, сега е време да купите.

Погледнете инспиративни примери на „атлетски маици“ како главната улога во галеријата со фотографии!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Црните плажи се појавуваат на места кои некогаш имале силна вулканска активност или се во близина на сѐ уште активни вулкани. Долгите бели песочни...

Cotton Club

Иконски чанти, чевли и други детали добија летно, песочно освежување… Откако ја покажа својата најнова колекција во Шангај, Марија Грација Кири штотуку ја лансираше...

Fool Moon

Еден ден некој го праша најбогатиот човек на светот: „Дали има некој побогат на светот од тебе?“ Најбогатиот човек одговори: „Да, постои личност која...

Fine Living

Кога ќе го слушнеме Alvisi Kirimoto + Partners, првото нешто што ни паѓа на ум е ништо друго освен извонредност во архитектурата и уметност...

Advertisement