Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Безвременски тренд: 7 аутфити кои докажуваат дека мартинките не излегуваат од тренд

Со над 70 години постоење, мартинките се вечен тренд кој оди толку добро со сè.

Кога ќе скролате низ фидот на Инстаграм, имате впечаток дека сите имаат мартинки! Иако тие не се ништо ново во модата, во 2021 година тие го доживеаа своето модно рестартирање и повторно станаа актуелни.

Пандемијата нè натера да ги оставиме потпетиците и елегантните чевли настрана, затоа прифативме удобни и секогаш носени мартини, од кои најпопуларни во моментов се гломазните, со голем ѓон. Тие се погодни за сите прилики – на улица, за работа, но и за гламурозни прослави, бидејќи негуваат омилена модна мантра – дека нема правила.

Првично создадени како работни чевли, тие станаа симбол на панк културата и гранџ естетиката, а денес тие се IT парче што може да го носи секој – без оглед на модниот стил, музичкиот вкус или професијата.

Без разлика дали носите фустан, комбинезони или фармерки, мартинки на секоја модна комбинација и даваат силен и моќен ефект.

Дали сте сопственик на ваш сопствен тренди пар?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement