Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Балетанки – најубавите модели за пролетната сезона

Балетанките се омилен вид обувки на многу жени во текот на пролетната сезона. Без оглед на трендовите, тие се носат секоја пролет, тие никогаш не излегуваат од мода, а особено оваа година, нивниот избор изгледа апсолутно неопходен.

За една година кога удобноста преовладуваше со стил, балетанките станаа идеален пар за топлите денови.

Французинките особено сакаат балетанки, а водечките француски модни куќи, како што се Dior и Chanel, презентираат ажурирани верзии на класици кои жените ширум светот ги обожаваат во своите колекции. Балетанките беа присутни и во колекциите на RTW за пролет/лето 2021 година – Dior претстави нов дизајн, со заоблен врв и врвки што се врзуваат околу зглобот, Valentino го ажурираше моделот Rockstud со зашилен врв, а Celine се врати во класичните жени модели. Lanvin ја носи својата спортска верзија со квадратен врв во својата пролетна колекција, додека Симона Роча предлага класични модели.

Ако се прашувате како да носите балетанки оваа пролет, нема строги ограничувања бидејќи тие одговараат на сè. Совршено се комбинираат со сите видови фустани и здолништа, како и со кроп панталони, фармерки, додека можете да ги комбинирате и со строги костуми.

Во нашиот избор, погледнете ги најмодерните балетанки за сезоната пролет/лето 2021.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Уште на влезот се чувствува чудна енергија која не доаѓа од овој свет… Таинственото место кое се наоѓа во близина на Атина речиси никој...

Route 66

Како што дефинира речникот, супернова е експлозија на sвезда… Сега, благодарение на брендот Pagani , тој израз претставува и неверојатен хиперавтомобил со цена од...

Fool Moon

Принцот Хари пристигна во Лондон без Меган Маркл. Како што дознаваме, Хари отпатувал во Англија два дена по смртта на неговиот дедо, принцот Филип,...

Cotton Club

Плетените елеци добија нова популарност минатата година и нема да се откажат од својата позиција и оваа пролет. Ги видовме во колекциите Lacoste и...

Advertisement