Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Баленсијага започнува колекција на капсули за поддршка на истражувањето за рак на дојка

Дел од приходите од продажбата ќе бидат донирани во истражувачкиот центар.

Брендот Баленсијага лансира специјална колекција на капсули, заедно со колекцијата SS 21. Колекцијата „Ние сме розови“ е создадена за поддршка на истражување за превенција од карцином на дојка: розовата е кампања посветена на подигнување на свеста за оваа болест.

Линијата ќе вклучува палета унисекс облека и накит. Секој модел од колекцијата ќе носи розова панделка, светски познат симбол на кампањата, заедно со логото на брендот Баленсијага. Худи, блузи со долги ракави и маици ќе бидат придружени со слоганот „Ние сме розови“.

10% од приходите од продажбата на колекцијата ќе бидат финансирани од истражувачкиот проект на Институтот Кири, кој е насочен кон изнаоѓање на едноставен метод што може рано да открие повторувања на рак.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

По неколкумесечно чекање, пред неколку часа излезе новата реклама за најпознатиот парфем во светот – Chanel N°5. Шанел нè повикува да откриеме ново поглавје...

Cotton Club

Големите кардигани станаа омилена облека на ѕвездите. Есента е сезона на кардиган. Но, додека се движиме кон зимата, пријатниот дел од гардеробата ги менува...

Cotton Club

По кратка пауза поради коронавирусот, Меланија Трамп повторно му се придружи на сопругот на претседателската турнеја. Како и секогаш, таа го поддржа својот сопруг...

Cotton Club

Комбинациите на облека на sвездите на уличниот стил имаат многу да ни кажат за модата и трендовите секоја сезона, а тоа не се однесува...

Advertisement