Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

АНТОАН АРНО ОФИЦИЈАЛНО ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР НА КОМПАНИЈАТА CHRISTIAN DIOR…

Антоан Арно, најстариот син на францускиот милијардер Бернар Арно, официјално ја презема функцијата извршен директор на брендот Christian Dior,кој е под капата на конгломератот за луксузни стоки LVMH.

Антоан беше именуван за извршен директор и потпретседател и го замени 71-годишниот Сидни Толедано, кој беше претседател на LVMH Fashion Group и поранешен шеф на брендот Christian Dior Couture. Пјетро Бекари останува претседател и извршен директор на Christian Dior Couture.

Антоан сега игра водечка улога во луксузната империја на семејството милијардери, а Бернард го зазема второто место. Најстариот син ќе продолжи да ги исполнува своите други улоги како член на одборот на LVMH, како и да го надгледува и води брендот Berluti во областа на имиџот и комуникациите.Christian Dior сега поседува 41% од компанијата LVMH.

Бернард Арно (73) допрва треба јавно да го именува својот наследник, кој ќе раководи со распространетата империја на луксузна мода, иако се верува дека едно од неговите пет деца еден ден ќе го преземе целиот холдинг. Сите пет деца на Бернард Арно се уште се на раководни позиции во конгломератот LVMH.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Кајли Џенер блеска во новата кампања за очила на Dolce & Gabbana за пролет 2023 година. По стапките на нејзината сестра Ким Кардашијан, која...

Green Tea

Што се однесува до содржината на витамин Ц, кивито е далеку пред портокалот и ананасот. Покрај тоа, тој е богат со растителни влакна, кои...

Route 66

Раперот со најголема колекција на автомобили во светот има и вистинско уметничко дело во својата гаража. Снуп Дог минатата година наполни 30 години во...

Cotton Club

Не е тајна дека каде и да се појави, актерката и пејачка Џенифер Лопез секогаш е главна атракција. Познатата латино дива создаде сопствена линија...

Advertisement