Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Амал Клуни го украде вниманието во блескаво издание! Во мини фустан прекриен со светки ја покажа својата поопуштена страна…

Познатите сопружници Џорџ и Амал Клуни летните месеци најмногу ги поминуваат на италијанското езеро Комо каде поседуваат луксузна вила. Минатиот викенд таму беа снимени од папараците на пат кон ресторанот Gatto Nero, каде што престојуваа на романтична вечера. Атрактивната адвокатка за човекови права изненади со интересен стајлинг кој ја покажа нејзината поопуштена страна…

Џорџ Клуни, 61-годишниот оскаровец и неговата 44-годишна сопруга Амал, позната адвокатка за човекови права, пристигнаа во Италија, во вилата што ја поседуваат на италијанското езеро Комо.Откако холивудскиот миленик Џорџ Клуни имаше сообраќајна несреќа пред четири години на Сардинија, по која реши да се ослободи од својот метален миленик на две тркала, мотоцикл Harley Davidson, се претпоставуваше дека актерот повеќе нема да се види на мотор.

Сепак, славните сопружници во ресторанот Gatto Nero пристигнаа со мотор, а поголемо изненадување од таа сцена беше стајлингот на убавата Амал.

Во придружба на својот славен сопруг, таа отиде во ресторан на италијанското езеро Комо во минијатурен фустан покриен со зелен сјај, додека деколтето и полите на фустанот беа украсени со прекрасен детал од тантела. Фустанот е дизајниран од Ermanno Scervino, италијанска модна куќа со седиште во Фиренца, а моментално е достапен по намалена цена.

Фризурата од обемни бранови, која стана заштитен знак на оваа Британка со либански корени, не изостана и овој пат, исто како и стејт аксесоари како обетки и клач чанта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement