Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Алесандра Амбросио прошета во фустан кој го одбележа летото: Тешко беше да не се забележи…

Фустанот ја истакна нејзината совршена фигура…

Поранешниот модел на ангелите на Victoria”s, Алесандра Амбросио е вистинска модна инспирација.

Таа беше една од главните модели на „Victoria’s Secret“, заедно со колешката Адријана Лима од година во година чекореше на модната писта и оствари завидна манекенска кариера.

Кога е надвор од должност и зад рефлекторите, Александра може да се пофали со одлично чувство за мода, а овој пат донесе еден од најголемите трендови оваа сезона.

На улиците на Лос Анџелес оваа 41-годишна убавица ги привлече сите погледи во портокалов фустан, на кој имаше интересни шлицови.

Со ефектниот фустан Алесандра комбинираше сламена чанта и рамни сандали со минималистички дизајн.

Модните критичари велат дека ова е беспрекорен изглед за топол летен ден, а како ви се допаѓа модното издание на познатата манекенка?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement