Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Адут Акеч танцува во нова кампања за пролет/лето 2021

Модната куќа Версаче ја започна гламурозно новата година.

Марката претстави нова рекламна кампања Flash 2021, која вклучува врвни модели како Адут Акеш и Иман Хамам. Девојките позираат во студиски кадри на креативното фото-дуо Мерт и Маркус. За стилот на моделите беше одговорен Џејкоб К, кој се потпираше на отпечатоци од змија, флуоресцентни бои, задебелени црни ансамбли, а облеката ја надополнуваше и со чевли со високи потпетици. Покрај облеката, Версаче ја искористи и кампањата за да ги претстави своите торби Виртус и Медуза Аетернитас во различни бои, од црна до пастелна.

„Сосема нов ритам – 2021 година напред, и тоа ќе донесе нови можности и авантура!“ – изјави брендот на Инстаграм.

adut-akec-plese-u-versace-kampanji-za-proleceleto-2021 (4).jpg
adut-akec-plese-u-versace-kampanji-za-proleceleto-2021 (5).jpg
adut-akec-plese-u-versace-kampanji-za-proleceleto-2021 (6).jpg
adut-akec-plese-u-versace-kampanji-za-proleceleto-2021 (7).jpg
adut-akec-plese-u-versace-kampanji-za-proleceleto-2021 (8).jpg

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Fool Moon

Почина на 87-годишна возраст. На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран во Лос Анџелес, откако доби Ковид-19. Култниот новинар, еден од најхаризматичните анкетари...

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Advertisement