• Сподели на:

Животот ќе беше полесен да имавме ваков мебел (видео)

___

Кога се работи за мебел, сите прво го бираме она што ќе ни го привлече окото, и автоматски правиме грешка бидејќи практичното и убавото ретко оди заедно.

zivotot-ke-bese-polesen-da-imavme-vakov-mebel-video-001.jpg

Во оваа видео компилација ќе се фокусираме на првото – практичното.

Ќе се изненадите како размислувале некои дизајнерски умови и што успеале да направат од само неколку прости материјали како метал и дрво.

Животот ќе беше полесен ако дома ни беше средено вака:


Оставете коментар

___