• Сподели на:

Женствен стан од 40 метри квадратни

___

Млада дизајнерка сопственичка на овој стан од 40 метри квадратни успеала да вметне ненаметлива женственост во својот мал животен простор. Станот е светол и доминира белата боја која оптички го отвора просторот, и разигран е со пастелни детали и мебел во светли нијанси. Иако мал, ги содржи сите елементи на еден стан – влезен ходник со плакари и скриена перална, купатило, дневна соба, трпезарија, кујна, и минијатурна, но сепак одвоена спална соба.

1

4

5

6

8

9

10


Оставете коментар

___