• Сподели на:

Тренд на уредување: Отворени полици наместо висечки елементи во кујната

___

Времето на висечките кујнски елементи полека почнува да избледува. Во тренд се отворените полици во просторијата каде што ги подготвуваме оброците.

trend-na-ureduvanje-otvoreni-polici-namesto-visecki-plakari-vo-kujnata-01.jpg

Додека едните се загрижени за прашината и чистењето, обожавателите на отворени полици тврдат дека истите непријатности се јавуваат и во затворените шкафчиња.

Освен тоа, сите работи ви се полесно на дофат и лесно видливи, без да го пребарувате просторот.

Отворениот простор секогаш нуди поголема димензија и многу повеќе светлина, а мораме да признаеме дека овие кујнски полици изгледаат совршено.


Оставете коментар

___