• Сподели на:

Пролетно уредување: Како зелената боја да доминира во домот?

___

Ако оваа пролет имате на ум некакво преуредување или реновирање на домот, вистински погодок е зелената боја.

Vnesete-ja-proletta-vo-domot-odlicni-idei-kako-zelenata-boja-da-dominira-vo-domot-01

Според многу научници тоа е бојата која го смирува мозокот и му го дава потребниот мир на вашето тело.

Според многу архитекти и професионалци од областа на внатрешното уредување, таа е апсолутен хит за оваа година кој од вашиот дом ќе направи разигран простор од кој ќе зрачи позитивна енергија.

Искористете ја како основна боја на ѕидовите, завесите, килимите и гарнитурите и комбинирајте ја со бои како бела, сива и кремаста.

 

 


Оставете коментар

___