• Сподели на:

Нова зграда во Мајами која ќе не остави без здив

___

Заха Хадид одлучи да ни го претстави новото архитектонско чудо кое ќе ќе се вика One Thousand Museum.

Оваа архитектонска градба ќе има 62 ката во кој ќе бидат лоцирани станбени простори, дуплекс апартмани како и деловни простории. Ова ќе биде првиот објект со егзоскелет кој ќе му даде сила, но, исто така и една нова димензија на оваа прекрасна зграда.

Жителите на зградата на располагање ќе имаат прекрасен панорамски поглед на заливот на Мајами, пристап до аеродром за хеликоптери, како и аква центар, кој нуди голем број на базени и незаборавна забава.

Изградбата на One Thousand Museum, која е биде завршена во 2017 година, дефинитивно ќе го разубави магичниот Мајами, а до тогаш уживајте во овие фотографии.

Nova zgrada u Majamiju koja će oduševiti Ameriku

Nova zgrada u Majamiju koja će oduševiti Ameriku

Nova zgrada u Majamiju koja će oduševiti Ameriku

Nova zgrada u Majamiju koja će oduševiti Ameriku

Nova zgrada u Majamiju koja će oduševiti Ameriku

Nova zgrada u Majamiju koja će oduševiti Ameriku

Nova zgrada u Majamiju koja će oduševiti Ameriku


Оставете коментар

___