• Сподели на:

Креденците од времето на нашите баби се повторно во мода

___

Многу интересни парчиња мебел од минатите декади повторно си го пробиваат патот во новите трендови на внатрешен ентериер.

Kredencite-od-vremeto-na-nasite-babi-se-povtorno-vo-moda-01.jpg

Едно од нив е креденецот, што во буквален опис означува орман наменет за кујна или трпезарија.

Креденците од минатото може да ги поставите не само во овие две простории, туку и во дневниот престој или спалната соба.

Репарирајќи ги со малку боја по избор во мат или сјајна варијатна, обновувајќи ги со ново интересно стакло, тие може да бидат совршен дом за вашиот порцелан, украси или книги.

Оние најхрабрите може да експериментираат со директно сликање на креденците или да ги претворат во домашен мини-бар со пијалаци.

Црпнете доза инспирација од длабочината на овие прекрасни парчиња мебел кои изгледаат шик, со по малку винтиџ чувство:


Оставете коментар

___