• Сподели на:

Зошто да оставите сè и да ја посетите Сицилија уште ова лето?

___

Сицилија е еден од најубавите острови во Средоземното море кој ќе ве маѓепса со својата убавина и засекогаш ќе ви остане како едно од најубавите сеќавања.

zosto-da-ostavite-se-i-da-ja-posetite-sicilija-uste-ova-leto-001_copy.jpg

Песочните плажи и тиркизното море надополнети со неверојатно вкусната храна и најубавиот сладолед кој некогаш сте го пробале се само дел од она кое Сицилија има да го понуди.

Тесните камени улички и посебниот сицилијански дијалект, кој ретко кој од Италијанците на север може да го разбере, само ќе ја надополнат сликата за магијата која овој остров ја поседува.

Следното видео ќе ви покаже дел од убавините на овој рај на Земјата и со сигурност ќе ве натера да размислите дали следниот одмор да го поминете токму таму.

 


Оставете коментар

___