• Сподели на:

Рустикална убавина на Тоскана

___

Некогаш , многу одамна шармантната фасада од цигли која кожете овде да ја видите, беше првото обележје на фабриката за тутун, затскриена во руралната убавина на Тоскана.

Таа фабрика одамна ја нема , но фасадата на зградата сеуште постои – таа го краси ова вистинско место за одмор, хотелот  Hotel La Tabaccaia. По целосната реконструкција, оваа стара зграда е трансформирана во прекрасен, неверојатен  бутик -хотел, така што ги буди вашите сетила до максимум, во самото срце на Тоскана, една од најважните делови во светот,  кога станува збор за уметноста на создавање и уживање убаво вино и кујна.

Toscano, познатите италијански пури, кои потекнуваат токму од ова место. Тековната локација на хотелот Ла Tabaccaia еднаш беше на местото на сушење познати пури. Оригиналната структура на објектот се уште постои и денес, иако ентериерот беше значително изменета за да се задоволат вкусовите и потребите на сите посетители. Гостите можат да избираат од 31 убави соби од кои секоја има свој уникатен тоскански дизајн.

Оригинални парчиња на декор се реконструираните парчиња греди и плафонот , како и модерните можности како што се wi-fi интернетот, многубројните телевизиски канали, мини-баровите и клима уредите.

Веројатно би се согласиле со нас дека тука навистина можете вистински да се опуштите, посебно доколку го посетите спа и wellness центарот на овој хотел, наречен  Le Piscine. Специјалните масажи и третмани за убавина, како и сауната и малата но добро опремена теретана, секако ви звучат привлечно.


Оставете коментар

___