• Сподели на:

Пат околу светот а четири годишни времиња во Јахтама

___

Дали воопшто постои нешто полуксузно и гламурозно отколку крстарењето околу Малдиви во приватна јахта?

Доколку таа јахта припаѓа на брендот Четири годишни времиња, ние би рекле дека нема што повеќе да се додаде на тоа. Овој бренд- Четири годишни времиња со нивните Explorer јахтисе сега на располагање и ќе ви се реализираат сите Ваши соништа. Групите кои тргнаа на крстарење на ова место на осторовот, можат да ги посетат сите локалитети на островот кои се изолирани и ретко можат да се видат, па токму поради тоа кријат безвременска убавина.

На овие бродови сите детали се добро смислени. Приватните готвачи кои работат на овој брод се договараат сос своите гости за секој оброк, со претходно нарачување и на пијачки за да вечерта им помине идеално. Исто така, доколку се одлучите за ваков вид на одмор, можете да побарате услуги од спа терапевтите, кои ќе го направат тоа што Вие ќе го посакате. Ако сакате приватна експедиција за нуркање, и тоа е можно.

Режисерот на крстарење ќе Ви стои на располагање доколку сакате некои замислени персонализирана програма, како што е посета на островите, пикник, пешачење по островот, скијање на вода. Ова е навистина единствена прилика која тоа може да Ви го понуди. Доколку одберете вакво крстарење не мора да се грижите за храна, опрема за нуркање или било која активност која би ја посакале во моментот, – ќе Ви биде овозможена од страна на персоналот кој има обука за таков вид на активност.

Инаку, јахтата Explorer, од брендот Четири годишни времиња има 10 кабини и 1 апартман, како нешто во што најмногу можете да уживате на отворено море. Со отворени ии затворени ресторани, два барови, ложата и библиотеката , палубата за сончање и другите детали. Explorer Вам Ви нуди исклучително високо ниво на луксуз и приватен простор.


Оставете коментар

___