• Сподели на:

МАРМАРИС БОДРУМ-Рајски одмор во Турција

___

Доколку сте сонувале за совршен летен одмор во Турција, доколку го посетите Бодрум, тој сон ќе Ви се исполни…

Топло добредојде од луѓето во ова место како и бутик кој се наоѓа на врвот на ридот, се само мал дел од оваа понуда, но е почеток на искуство на едно од најубавите светски дестинации кои секогаш ќе ги памтите. Огромните јахти, само ќе допринесат за поголемо уживање , додека песочните плажи ќе ве примат да ги посетите, уживајте во сонцето и во својот омилен пијалок и сите убавини кој Ви ги нуди ова место. Но ова место Ви нуди и повеќе од тоа, што тешко може да се опише со зборови. -морате да го посетите и сами да се уверите во неговата магија.

Сокриен под шармантната камена фасада, Бодрум има ентериер кој е мешавина од турски мебел и прекрасен азиски декор. Ѕидовите се украсени со дела на локалните уметници, додека 97-те гостински соби пленат со своите мермерни купатила, тераси, прекрасен поглед и чуство на ултимативен одмор и релаксација.

Ако мислите ека би Ви било пријатно да го поминувате времето во соба, еден поглед на базенот опкружен со лежалки ќе Ви го промени мислењето. Во вечерните часови, ресторанот Тути е идеално место кое треба да го посетите, каде се послужува турско -медитеранска храна.


Оставете коментар

___