Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ЛАЈФСТАЈЛ

10 работи кај мажите кои нѐ излудуваат. Ама не во позитивна смисла…

Кога баш никогаш не те изненадува со некој романтичен гест • Кога никогаш не сака да излезе со твоите пријатели

НЕМА  да успееме да ги наброиме баш сите, ама еве десетина од нив…

1. Кога нема да ти одговори на пораката или на повикот.

2. Еден ден е најдобриот дечко на светот, наредниот ден се однесува ладно.

3. Кога баш никогаш не те изненадува со некој романтичен гест.

4. Кога со својот глупав коментар ќе упропасти некој убав момент.

5. Кога се обидува со заведување да избегне некој сериозен разговор.

6. Кога те наговара со него да гледаш хорор или некој типично машки филм, а не сака никогаш да гледате заедно романтична комедија.

7. Кога ќе каже “еве сега” и ќе продолжи да си гледа телевизија.

8. Кога типка на мобилниот додека сте на ручек кај твоите родители.

9. Кога ќе заборави дека си му девојка, ќе ја прецени сопствената сила и ќе стане груб, но не во позитивна смисла.

10. Кога никогаш не сака да излезе со твоите пријатели.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...