Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

КУЈНА

 Ерупција од задоволство: Вулкан од печен компир со кашкавал и сланина

Ова е една од оние јадења во кои се заљубувате уште на првиот залак.

erupcija-od-zadovolstvo-vulkan-od-pecen-kompir-so-kaskaval-001.jpg

Но, она што е уште поважно е дека неговата подготовка е лесна и брза, и покрај тоа што изгледа како да сте потрошиле часови и часови во кујната.

Сигурно до сега сте пробале компир подготвен на многу начини, но ако некогаш сте пробале компир со сланина, знаете дека тоа е еден посебен вкус кој не се заборава.

Овој рецепт ќе ви покаже како значително да го подобрите овој вкус, но и да имате на ум лесен специјалитет кога ќе сакате некому да подготвите вечера.

Состојки:

  • 6 големи компири
  • 3 чаши чедар кашкавал
  • 250 g крем сирење
  • 1 чаша млад кромид
  • 2 ленти сланина
  • кисела павлака

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Uncategorized

2 октомври е најголемиот државен празник на Република Гвинеја. На овој ден, Гвинеја ја прославува независноста од Франција. 2018 е важна година, бидејќи токму...

Совети за Секс и Врска

Ја љубам мојата сопруга и не се срамам да го покажам тоа. Ја сакам наутро, кога е без грам шминка, сонлива и со коса која...

Лице

Сите знаеме дека маскарата не би требало да ја користиме подолго од 6 месеци, колку и да е во добра состојба, а пудрата не...

Совети за Фитнес

Младата студентка Алис Лајвинг пред само година дена се одлучила да живее здраво и со таа одлука се трансформирала во фитнес кралица. Алис имала...