Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

LADY GAGA X DOM PERIGNON – ОДА НА СОЗДАВАЊЕТО И РАБОТАТА…

Марката за шампањ на групацијата LVMH по втор пат соработуваше со Лејди Гага.

Луксузниот винтиџ шампањски бренд и американската пејачка, текстописец и актерка ги поместуваат границите на креативноста со комбинирање на нивната креативност од 2021 година. Овогодинешната кампања се фокусира на важноста на „креативноста“ и е придружена со најновото издание на Dom Perignon Vintage 2013.

Новото поглавје од соработката Dom Perignon и Лејди Гага ја слави посветеноста на инспиративната работа. Нивната заедничка визија за чинот на создавањето беше материјализирана во филм во режија на францускиот режисер на музичко видео, графички дизајнер и кантавтор Вудкид, а беше објавена и серија фотографии направени од италијанско-американскиот фотограф и режисер Марио Соренти. Седејќи на пијано во темна просторија, таа пишува и свири мелодија, испрекината од звукот на жичаните инструменти. Музиката го достигнува својот врв кога трупата скулпторски танчери оживува во француски манастир.

Изработка на Дом Перињон е чин на создавање што се обновува со секој гроздобер од страна на мајсторот на визбата, Винсент Чаперон. Неговиот креативен процес е сличен на делото на Лејди Гага, бидејќи и двете ѝ пристапуваат на својата уметност како форма на работа. Покрај инспирацијата, има посветеност, занает и исклучителна и страсна работа.

Dom Perignon Vintage 2013 ја слави 2013 година на производство на вино. По студената, влажна зима, пролетта беше свежа и екстремно врнежлива. Топлото и суво лето, сепак, беше корисно за квалитетот на грозјето. Шампањ Dom Perignon Vintage 2013 е претставен во серија бои – зелен еукалиптус, нане и ветивер, жолто-портокалова слива mirabelle, цвет од кајсија и портокал, кафеав пипер, кардамон и стапче од сладунец, и на крајот сребрена боја која додава сјај на овој пијалок. Чувството во устата е елегантно, додека во финишот доминира соленоста која остава длабоко чувство на конзистентност.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement