Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

HARLEY-DAVIDSON ОД 1955 ГОДИНА ВОЗЕН ОД СТРАНА НА ЏОНИ ДЕП,СЕ ПРОДАВА НА АУКЦИЈА…

Огнени фанови на Џони Деп, еве ја веста за вас!

Сега можете да добиете многу важен сувенир поврзан со Деп. Зборуваме за Harley-Davidson Model K од 1955 година, кој актерот го користеше во филмот Cry-Baby.

Според извештаите, само два мотоцикли биле користени за време на снимањето на хит-филмот: макета што се користела за сцената на сударот и горењето на крајот и мотоцикл на сликата што сега е понуден на продажба.

Моторот на Харли Дејвидсон беше целосно функционален во тоа време и дури беше управуван од Деп на снимањето. Кога заврши снимањето, мотоциклот го купи еден од споредните членови на актерската екипа и оттогаш смени неколку сопственици. Во моментов е изложен во музеј во Бренсон, Мисури.

„Мотоциклот е во фантастична состојба, ги има сите делови и треба да работи. стои во описот на аукциската куќа. Се продава преку Kruse GWS Auctions, со почетна понуда од 250.000 долари.

Други предмети за продажба се мандолината на Џенис Џоплин, која таа му ја подари на Џими Хендрикс. Рачно е насликан со цвеќиња и фрази, а проценетата цена за инструментот е исто така 250.000 долари.

Аукцијата е отворена на 25 јуни 2022 година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement