Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Route 66

Љубителите на брендот Ferrari од градот Феникс, Аризона, ќе можат да уживаат, бидејќи аукциската куќа RM Sotheby’s токму таму го планира својот најнов настан…

Настанот е закажан за 26 јануари 2023 година и заинтересираните не треба да ја пропуштат оваа понуда. Аукциската куќа ќе има на располагање исклучителна постава, но овој F512 M од 1995 година треба да привлече огромно внимание.

Кога станува збор за исклучителни примери, овој италијански суперавтомобил кој се појавува на сцената е вистинска реткост. Лот бр. 124 се очекува да се продава помеѓу 625.000 и 700.000 американски долари во зависност од состојбата.

Покрај тоа, ова Ferrari F512 M од 1995 година е последната машина од познатата марка што ја напушти фабриката со флатен мотор, кој произведува околу 440 коњски сили. Шасијата со број 37826 е 16-та од 75-те единици произведени за пазарот во САД.

Моделот првично беше лансиран во 1994 година и всушност е продолжение на 512 TR. Оваа разлика треба да ги привлече вистинските купувачи кои сакаат да ја збогатат својата колекција.

Бројот на шасијата ZFFVG40AKSS0100483 е усогласен со бројот на моторот 37826, RM Sotheby’s не прецизираше дали документацијата ги потврдува двете совпаѓања. Друга забележителна карактеристика на овој F512 M од 1995 година е неговата боја – првично, стандардните бои за возилото вклучуваат металик црна, Rosso Corsa и жолта.

Од друга страна, ова Ferrari F512 M од 1995 година доби Canna di Fucile Metallizzato екстериер. Покрај неговата зачадена сива надворешност, кокпитот е обложен со беж кожен тапацир со соодветни теписи Castoro. Во текот на процесот на каталогизација, RM Sotheby’s наведува дека овој автомобил има 23.300 km под појасот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement