Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Членовите на групата Пинк Флојд наводно преговараат за продажба на каталогот за милиони…

Бендот, наводно, започнал преговори со неколку потенцијални купувачи за правата на целиот свој последен каталог оваа недела.

Членовите на групата Пинк Флојд, наводно, преговараат да го продадат својот најнов каталог за милиони.

Според Bloomberg, бендот наводно започнал преговори со неколку потенцијални купувачи за правата на целиот нивен последен каталог оваа недела. Доколку биде успешна, понудата би можела да биде вредна стотици милиони, според извештаите.

Како што е наведено во Блумберг, „претставниците на бендот стигнале до потенцијални купувачи“ според извори запознаени со ситуацијата. Во извештајот се додава дека „процесот започна во последните неколку дена и прерано е да се знае каков ќе биде исходот“, пишува NME.

Нил Дајмонд, Стинг, Боб Дилан, Зизи Топ, Тина Тарнер, Стиви Никс се само дел од музичарите кои неодамна ги продадоа своите каталози.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Даф призна дека достигнала фаза во која, денес, целосно го прифаќа своето тело и не е заинтересирана никогаш повторно да живее според холивудските стандарди...

Wall Street

Дресот што го носеше аргентинската фудбалска ѕвезда Диего Марадона кога го постигна својот познат гол „Божја рака“ за време на Светското првенство во 1986...

Green Tea

Руколата е една од најблагодарните намирници што можете да ги внесете во вашето секојдневие – се одгледува во текот на целата година, лесно се...

Wall Street

Проблеми со купувањето на мрежата Твитер – Маск објави дека одлуката ја става во мирување! Илон Маск понуди 44 милијарди за купување на Твитер...

Advertisement