Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Секоја жена мора да ги знае напамет овие зборови на Одри Хепберн ….

Ако ви треба подадена рака, знајте: имате своја. Како што стареете, сфаќате дека имате две раце: едната да си помогнете себе си, а другата да им помагате на другите.

За да ги направите усните убави – само кажете убави зборови. За да ги задржите очите убави, само барајте го доброто кај луѓето. За витка линија – споделете ја храната со гладните. За да ја направите вашата коса убава – оставете го вашето дете да си игра со неа секој ден. За да имате правилно држење на телото, замислете дека никогаш не одите сами.

Убавината на жената не е во нејзиниот фустан, форма на тело или коса. Таа е во сјајот во нејзините очи. На крајот на краиштата, очите се вратата кон срцето, каде што живее љубовта.

На луѓето им треба повеќе охрабрување, прошка. Никогаш не отпуштајте никого така.

Сакам луѓе кои ќе ме насмевнат. Јас навистина мислам дека смеата е она што го сакам најмногу, лечи многу болести. Можеби ова е најважната работа кај човекот.

Верувам дека среќните девојки се најубави. Верувам дека најдобриот начин да согорите калории е да се смеете. Верувам дека утре ќе биде нов ден и верувам во чуда … Јас сум среќна жена.

Сексуалноста е нешто што се крие во жената. Сексуалноста се зема здраво за готово, не се прикажува јавно. Не можам да се пофалам со облини како Софија Лорен, но сексуалноста не е само волумен на телото. Не ми треба спална соба за да ја докажам женственоста. Може да бидам секси додека берам јаболка на дождлив ден!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Најгламурозниот тренд од 2000-тите е повторно во мода. Модата од 2000-тите конечно се враќа на модните писти и на нашите гардероби: веќе сме навикнати...

Fine Living

Австралискиот уметник и златар Колин Барн верува дека шахот, како стратешка игра што ја уживаат милиони луѓе ширум светот, заслужува луксузен изглед, па затоа...

Fool Moon

Според (застрашувачката) европска статистика, скоро 70 проценти од жените воопшто не разговараат со својот партнер за секс. Зошто е важен разговорот? Не можеме да...

Route 66

Секогаш кога ќе наидеме на нов концепт на мотор, секогаш се надеваме дека тој ќе ни понуди нешто повеќе од вообичаено, поместувајќи ги границите...