Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

ПРОДАВНИЦАТА HERMES ВО ВУХАН ЗАРАБОТИ НЕВЕРОЈАТНИ 4,4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ОТВОРАЊЕТО…

Отворањето на новата продавница на Hermès во Кина предизвика голема врева.

Двокатниот бутик во мегалуксузниот трговски центар „Heartland 66“ во Вухан оваа недела привлече низа ВИП клиенти со висока нето вредност, кои со нетрпение ги очекуваа ексклузивните чанти, облека со потпис Hermès на и друго. Иако брендот покани само „50 клиенти од високата класа“ на отворањето, тој го затвори денот со неверојатни 4,45 милиони долари заработка.

Клиентите беа желни да направат големи купувања и да купат чанти Birkin и Kelly, а исто така купуваа преку Инстаграм, социјалните медиуми и платформата за е-ком Xiaohongshu. Една нарачка вклучуваше седум кутии Hermès со чантаLindy и Kelly 25.. Друга вклучуваше четири кеси со производи со предмети како што е Mini Kelly во вредност од 14.885 долари. На големо изненадување на купувачите, беа достапни и неколку ретки предмети: розова чанта Kelly Doll и Picotin Lock Micro чанта со цветен дезен.

Новиот бутик е дизајниран од RDAI, париска архитектонска фирма. Надворешноста е украсена со тесни керамички плочки во портокалови нијанси како ода на препознатливото пакување на куќата. Приземјето – со традиционалните светла на Grecques – нуди колекции на свила, кожни производи, машка облека и обувки. Над тоа се домашните додатоци, накитот, часовниците и женската готова облека покрај обувките . Големите ВИП соби го заокружуваат просторот со ѕидови покриени со свилени панели, рачно насликани со апстрактни дизајни.

Во септември 2021 година, Hermès ја отвори својата втора продавница во Шенжен, а според корисникот Xiaohongshu, отворањето на продавницата во центарот на Вухан беше прилично тивко во споредба – и покрај гужвите. Иако брендот не ја потврди цифрата од 4,45 милиони долари, веројатно е точна, со оглед на тоа што неодамнешните извештаи покажаа дека продажбата на луксузни стоки ќе порасне за најмалку пет проценти оваа година.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Green Tea

Многу жени фантазираат за телото на познатата руска манекенка и актерка, а сега дознаваме што прави таа за секогаш да биде во топ форма....

Fool Moon

Серена Вилијамс отворено проговори за својата одлука да се повлече од светот на тенисот, но и за постпородилната депресија и тешките одлуки со кои...

Advertisement