Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

Почувствувајте ја магијата на светот што ве опкружува со новиот смарт часовник HUAWEI WATCH GT 2 PRO

Дали некогаш сте го почувствувале тој нагон во себе да станете истражувач на новиот свет? Некој што храбро шета низ пустина, џунгла и кој нурка до неистражени темни длабочини? Некој когo адреналинот го повлекува напред и кој никогаш не се предава пред препреките?

Светот е полн со предизвици и ги чека најхрабрите. Секогаш непредвидлив и како таков го открива неговото лице само на најупорните. Постојано поставува бројни предизвици кои го издвојуваат од посебните и оние кои се задоволни со просекот. Новата ера носи нови можности и нови визии, давајќи ни можност да го допреме универзумот, да нуркаме и да ги истражуваме длабочините на океанот и да ги запознаеме нашите лични способности. Можност да станете побрзи, попрецизни и пред сите други, во секое време.

Напредокот на технологијата, техниката и дизајнот се чини дека се обидува да нè заведе повторно и повторно со секој нов производ и да нè натера да се заубиме во овој фасцинантен дигитален свет. Денес, сето ова може да се спакува околу нашиот зглоб, давајќи ни можност лесно да истражуваме и да освојуваме нови хоризонти!

Енигматичниот нов дизајн на часовникот Huawei Watch GT 2 Pro апсолутно ќе ве остави без зборови. Наменет е за сите вас кои не се согласувате на компромиси и сакате сè веднаш. Можеби звучи пресилно, но сосема е разбирливо што сакате да добиете можност да истражите нови можности и да ја почувствувате магијата на светот околу вас со сите сетила.

Вашиот личен тренер

Проширувајќи ја својата колекција на паметни часовници, Huawei со задоволство претставува часовник полн со иновации, и не само што е совршен придружник за сите ваши авантури, тој станува ваш личен тренер кој ве стимулира да одржувате фитнес и здравје со повеќе од 100 режими на вежбање и професионални функции. следење на податоци за фитнес. Елеганцијата и дизајнот на Huawei Watch GT 2 Pro часовникот, скоро стојат рамо до рамо со неговите перформанси. Практичниот и квалитетен часовник со бројни функции за секојдневна употреба ви нуди невидено искуство за следење на здравствените параметри, како што се читање на срцето, просечна брзина и максимална наклонетост, најточен досега.

Меѓу новите функции што Huawei ви ги подготви, тука се и режимите за скијање, скијање на крос, сноуборд и терен за голф. Без разлика дали сте активно или рекреативно вклучени во спортот, со Huawei Watch GT 2 Pro околу вашиот зглоб, ќе можете да го следите вашиот напредок во реално време и да ги анализирате добиените податоци. Ќе знаете кога е пожелно да дадете повеќе и кога треба да забавите. Часовникот има и опција за говорно водство што ви ги дава сите важни информации што ви се потребни во моментот.

Дизајн со 200 лица за сите прилики

За да се истакне меѓу неговите претходници, овој часовник може да се пофали со робустен дизајн изработен од врвни материјали, кои вклучуваат кристал од сафир, кутија од титаниум, како и керамичка маска што нежно се лепи на кожата. Софистицираната изработка и совршениот баланс на уметноста и технологијата се одговорни за рафинираната нота на овој иновативен часовник. Часовникот е дизајниран да го следи вашиот стил, нудејќи ви да изберете едно од неговите 200 импресивни лица.

Со новиот часовник Huawei имате единствена можност да уживате во убавините на природата што нè опкружува. Еден поглед на вашиот нов часовник и ќе знаете кога Сонцето и Месечината изгреваат и заоѓаат, но многу повеќе од тоа. Со помош на овој фасцинантен часовник, можете да ги следите сите 8 фази на Месечината.

Со овој часовник при рака, не мора да се грижите дали некогаш ќе се изгубите, бидејќи функцијата Route Back ја следи вашата рута и користи GPS за прецизно да ја обележи вашата позиција. Со опцијата за безжично полнење, батеријата на овој часовник трае неверојатни две недели!

Huawei Watch GT 2 Pro вклучува функција за правење повици, известувања за текстуални пораки, како и апликации како што се социјални мрежи и слушање музика без телефон. Покрај тоа, овој часовник секогаш ќе ве предупредува на време ако има ненадејни промени во времето. Со откривање на сатурација на кислород и научно следење на спиењето, овој часовник е навистина ремек-дело на модерната технологија. Истражете го светот и смело шетајте со вашиот нов пријател и придружник Huawei Watch GT 2 Pro!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Иако ги поврзуваат три различни елементи, вода, воздух и оган, жените родени во овие три хороскопски знаци имаат многу заеднички одлики, а една е...

Fool Moon

Она што е убаво за една личност, не мора секогаш да биде убаво за сите други. Сепак, не може да се негира дека некои...

Fool Moon

Мали тајни кои ќе ви дадат совршени веѓи за неколку минути. Изразот „веѓите се рамката на лицето“ не е случаен. Правилно обликуваните веѓи можат...

Green Tea

Јапонско јаболко Покрај веселата боја која веднаш го крева расположението, ова јаболко содржи витамин ПП, кој е одговорен за производство на серотонин, се бори...

Advertisement