Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Wall Street

НА АУКЦИЈА СЕКИРАТА НА ЏЕК НИКОЛСОН ОД ФИЛМОТ „РАДИАЦИЈА“…

Ако сакате хорор филмови, имаме нешто за вас! Станува збор за секирата што ја користел ликот на Џек Николсон во хорор филмот на Стенли Кјубрик од 1980 година „Radiance“.

Познато е дека Николсон користел секира за да ја скрши вратата од бањата во филмот додека ја тероризирал Шели Дувал и ги изговарал познатите зборови „Еве го Џони!“. Секирата доаѓа во застаклена рамка со димензии 25 x 2,5 x 40,5 со фотографии од филмот и, според аукциската куќа Gotta Have Rock and Roll, е во многу добра состојба.

Ладното оружје доаѓа и со потврда за автентичност од 8 јуни 1989 година, во која се наведува дека реквизитите биле користени во филмот.

Како иконски дел од филмската историја, секирата е идеална за колекционери и обожаватели на филмот или делото на Џек Николсон. Во моментов е достапен на gottahaverockandroll.com со проценети понуди помеѓу 60.000 и 90.000 американски долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement